Mugurel Ionut Andreica (mugurelionut)

mugurelionut
Vezi solutiile trimise
NumeMugurel Ionut Andreica
Contmugurelionut
Rating1247
StatutHelper
Forumtrimite mesaj privat, vezi activitate

Studii

  • 2010-2013 : Postdoctorand la Universitatea Politehnica Bucuresti (Facultatea de Automatica si Calculatoare)
  • 2006-2010 : Doctorat la Facultatea de Automatica si Calculatoare, Universitatea Politehnica Bucuresti (am primit distinctia Magna cum Laude)
  • 2006-2008 : Masterat la Facultatea de Automatica si Calculatoare, Universitatea Politehnica Bucuresti (media 10 la toate examenele)
  • 2001-2006 : Facultatea de Automatica si Calculatoare (sef de promotie cu media 10 :D )
  • 1997-2001 : Colegiul National "Cantemir-Voda", Bucuresti (sef de promotie cu media 9.99 :D )
  • 1989-1997 : Scoala generala 307, Bucuresti (guess what? tot sef de promotie :) )

Premii, medalii si distinctii

  • Algoritmiada (sectiunea Studenti si apoi Open)
     - 2010, 2011, 2012 : Locul 1
     - 2009, 2013 : Locul 2
  • Codechef Long Contests
     - Mai 2013 : Locul 1 (din aprox. 2500 participanti)
     - Noiembrie 2013, Decembrie 2013, Mai 2014, Iunie 2014, Iulie 2014, August 2014 : Locul 1 (din 4000-5000 participanti)
     - Noiembrie 2012, Ianuarie 2013, Martie 2013, Aprilie 2013, August 2013 : Locul 2 (din aprox. 3000 participanti)
     - Februarie 2014, Martie 2014 : Locul 2 (din 4000-5000 participanti)
     - Februarie 2013, Iunie 2013 : Locul 3 (din aprox. 3000 participanti)
     - Aprilie 2014 : Locul 3 (din 4000-5000 participanti)
     - Decembrie 2012, Septembrie 2013 : Locul 4 (din aprox. 3000 participanti)
     - Iulie 2013 : Locul 5 (din aprox. 3000 participanti)
  • Finala ACM ICPC
     - 2005 : Medalie de Bronz (locul 10)
     - 2002 : Locul 18
  • Etapa regionala sud-est europeana a concursului ACM ICPC (ACM SEERC)
     - 2001, 2004 : Locul 1
     - 2003 : Locul 4
  • Olimpiada Internationala de Informatica
     - 2001 : Medalie de Argint
  • Olimpiada Internationala Pluridisciplinara "Tuymaada"
     - 2000 : Premiul I (locul 1)
  • Olimpiada Nationala de Informatica
     - 2001 : Premiul I (locul 2)
     - 2000 : Premiul III
     - 1999 : Premiul II (locul 5)
  • Concursul de programare "Bursele Agora"
     - 2001, 2002, 2005 : Locul 1
     - 2004 : Locul 3
  • Internet Problem Solving Contest (IPSC)
     - 2002 : Locul 5
  • Cupa COMPAQ
     - 2001 : Locul 1
  • USACO
     - 2001, Spring Contest: Locul 1

Profesori care m-au ajutat la pregatirea pentru concursurile de informatica (in ordine cronologica)

  • Emil Dragomirescu
  • Radu Jugureanu
  • Rodica Pintea
  • Mihai Stroe

Activitati legate de informatica

  • Membru al comitetului stiintific al Olimpiadei Balcanice de Informatica (Iasi 2003 si Bistrita 2011)
  • Membru al comitetului stiintific al Olimpiadei de Informatica a Europei Centrale (Tirgu Mures 2009)
  • Membru al comitetului stiintific al Olimpiadei Nationale de Informatica (2002-2013)
  • Directorul Romania ACM National Programming Contest (2010-2013)
  • Coach al unora dintre echipele ce au reprezentat Universitatea Politehnica Bucuresti la etapa regionala sud-est europeana a concursului ACM ICPC (2005-2013)
  • Membru al echipei ce a selectat si pregatit lotul de informatica al Romaniei (2002-2013)
  • Membru al echipei proiectului .campion (2002-2012)
  • Membru al comitetului stiintific al concursului "Stelele Informaticii" (2003, 2005, 2006)
  • Deputy Leader al delegatiei Romaniei la IOI 2007, 2008 si 2009