Revizia anterioară Revizia următoare
Olimpiada Naţională de Informatică pentru Studenţi 2014
Ca urmare a celor 4 runde online de calificare, urmează să prezentăm echipele calificate pentru runda finală live din Bucureşti. Pentru calificare, s-a luat în calcul numărul de probleme rezolvate de-a lungul rundelor de calificare. Având în vedere faptul că Runda 1 a fost o aşa zisă rundă de încălzire, problemele rezolvate în această rundă vor conta doar în proporţie de 50%.
Runda finală va avea loc în perioada 16-18 mai, în Bucureşti.
Rugăm echipele care nu au participat folosind contul echipei încă din prima rundă, dar au participat individual, să ne precizeze contul/conturile de pe care au participat, pentru a putea adăuga punctajele corespunzătoare în clasament!
În cazul în care descoperiţi nereguli într-unul din clasamentele afişate mai jos, vă rugăm să sesizaţi!
Clasamentul echipelor din Bucureşti
Poziţie | Nume | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Punctaj |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | UPB-Farcasanu-Iancu-Poenaru •gobanana | 8 | 7 | 9 | 7 | 27 |
2. | UNIBUC Cretescu Bunget.fara Tilica •overflow | 7 | 5 | 10 | 6 | 24.5 |
3. | UniBuc Ioanna razvan9310 maritim •UniBuc_Pandele_Damachi_Lambru | 5 | 5 | 8 | 5 | 20.5 |
4. | Vasilescu Eugen •Eugen01 | 4 | 6 | 6 | 6 | 20 |
5. | UNIBUC ion824 mathboy andreiv •PenReturnedIs | 5 | 2 | 8 | 7 | 19.5 |
6. | UPB ShiftMyBits •UPB_MIREA_AVRAM_BOACA | 5 | 6 | 7 | 3 | 18.5 |
7. | UNIBUC Buicescu TheDisturbed the@EyE@ •buicescu-bungiu-postavaru | 5 | 4 | 6 | 4 | 16.5 |
8. | CocaColaTeam •UNIBUC_Miriam_Bogdan_Alex | 2 | 8 | 10 | ||
9. | UNIBUC vld7 Teodor94 jul123 •wildrabbits | 5 | 2 | 4 | 8.5 | |
10. | Retired But Dangerous •UPB_Ciocan_Vlad_Silviu | 7 | 7 |
Clasamentul echipelor din afara Bucureştiului
Poziţie | Nume | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Punctaj |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | UBB - Petru Trimbitas - Razvan Salajan - Anamaria Cotirlea •comisia | 6 | 10 | 2 | 18 | |
2. | UVS-Elfus-Dutzul-Kira •UVS_Elfus_Deneo_Kira | 6 | 6 | 8 | 17 | |
3. | The Gunners •UBB_Anca_Tutunaru_Ungur | 6 | 10 | 1 | 17 | |
4. | UAIC-Luncasu-Popoiu-Vlas •UAIC_Luncasu_Popoiu_Vlas | 2 | 8 | 6 | 16 | |
5. | UAIC Balan Negrus Hreapca •UAIC_Balan_Negrus_Hreapca | 3 | 8 | 4 | 15 | |
6. | UBB-VASILUT-TOADER-POPESCU •UBB_VASILUT_TOADER_POPESCU | 5 | 3 | 4 | 12 | |
7. | UAIC Rusu Chelsau Caliman •UAIC_Rusu_Chelsau_Caliman | 1 | 7 | 3 | 11 | |
8. | UAIC-Berendea-Soare-Citea •uaic.echipa1 | 2 | 4 | 4 | 10 | |
9. | UAIC Popa Padurariu Pavaloi •UAIC_Popa_Padurariu_Pavaloi | 2 | 5 | 3 | 10 | |
10. | Bodnariuc Dan Alexandru •dutzul | 9 | 9 | |||
11. | UCV TEODORESCU BADEA CIUREZ •UCV_Buleandra_Teodorescu_Badea | 2 | 6 | 1 | 9 |