Diferente pentru happy-birthday-infoarena-2014 intre reviziile #9 si #10

Nu exista diferente intre titluri.

Diferente intre continut:

* Au la bază o idee simpatică, dar nu s-au putut aduce la o formă potrivită pentru un concurs de programare.
* Au soluţii foarte interesante, dar nu s-a găsit o metodă fezabilă de a genera teste de calitate.
* Erau perfect în regulă, dar o formă foarte apropiată a fost propusă printr-o coincidenţă nefericită la un alt concurs :(.
* Erau perfect în regulă, dar o formă foarte apropiată a fost propusă printr-o coincidenţă nefericită la un alt concurs .
* Ar fi mai potrivite pentru un concurs de lungă durată decât pentru un concurs stil olimpiadă.
* Ne face mare plăcere să vă vedem cum vă chinuiţi ca să le rezolvaţi.
Fiind un concurs la care din start punctajul maxim nu garantează neaparat corectitudinea/optimalitatea soluţiei, vă invităm să studiaţi şi latura teoretică a problemelor propuse. Considerăm că toate ating un subiect demn de studiat, dincolo de cele $100$ de puncte. La sfârşitul concursului, vom posta soluţiile oficiale şi motivul pentru care fiecare problemă în parte a fost considerată inadecvată la momentul respectiv.

Nu exista diferente intre securitate.

Topicul de forum nu a fost schimbat.