1951 | Praslea | Adrian Airinei | ONI 2009 - baraj | N/A |
1952 | Prea Simplu! | Andrei Constantinescu, Costin Oncescu | Junior Challenge 2016 | N/A |
1953 | Prefix | Mugurel Ionut Andreica | Stelele Informaticii 2003 | 4/5 |
1954 | Prefix2 | Adrian Budau | Happy Birthday Infoarena 2014 | N/A |
1955 | Prefixe | Stefan Ciobaca | ONIS 2014, Runda Finala | N/A |
1956 | Present | Tamio-Vesa Nakajima | RMI 2021 | N/A |
1957 | Prezenta | Stefan Ciobaca | ONIS 2015, Runda 3 | N/A |
1958 | Prietene | Valentin Rosca | Concursul Naţional de Informatică Urmaşii lui Moisil 2017 | N/A |
1959 | Prieteni | Roxana Tamplaru | ONI 2006, clasa 10 | N/A |
1960 | Prieteni2 | Stefan Radu | FMI No Stress 10 | N/A |
1961 | Prietenie2 | Andrei Parvu | Lot Arad 2011 | N/A |
1962 | Primar | Bogdan Alexandru Stoica | Winter Challenge 2008, Runda 1 | N/A |
1963 | Prime | | ICHB Faza pe scoala 2015 - clasa a 6-a | N/A |
1964 | Prime Sums | Vlad Andries | IIOT 2021-22 Runda 1 | N/A |
1965 | Primesato | Tamio-Vesa Nakajima | AGM 2019, runda finala | N/A |
1966 | Principiul includerii si excluderii | Arhiva Educationala | Arhiva Educationala | N/A |
1967 | Pro3 | Ciprian Chesca | ONI 2019, clasa a 9-a, ziua 1 | N/A |
1968 | Problema A | Iulia Duta, Teodor Plop | Infoarena Monthly 2014, Runda 9 | N/A |
1969 | Problema cu becuri | Radu Stefan Voroneanu | Infoarena Monthly 2014, Runda 9 | N/A |
1970 | Problema Damelor | Arhiva Educationala | Arhiva Educationala | N/A |
1971 | Problema penala | Silviu-Ionut Ganceanu | Stelele Informaticii 2006, clasele 9-10 | 2/5 |
1972 | Problema rucsacului | Arhiva Educationala | Arhiva Educationala | N/A |
1973 | Proc | Mugurel Ionut Andreica | ONI 2003 | 2/5 |
1974 | Proc2 | Adrian Diaconu | Algoritmiada 2011, Runda 3 | N/A |
1975 | Procente | Ciprian Chesca | ONI 2015, clasa a 10-a | N/A |
1976 | Procesor | Cosmin Silvestru Negruseri | Algoritmiada 2011, Runda 2 | N/A |
1977 | Prod | Cosmin Gheorghe | Stelele Informaticii 2010 | N/A |
1978 | ProDiv | Mihai-Alexandru Dusmanu | Infoarena Monthly 2012, Runda 4 | N/A |
1979 | Produs | Cosmin Gheorghe | Algoritmiada 2010, Runda Finala | N/A |
1980 | Produs4 | Paul Diac | ONIS 2015, Runda 3 | N/A |
1981 | Produse | Mihai Calancea | Algoritmiada 2016 Runda 1 Seniori | N/A |
1982 | Produse2 | Filip Ion, Florin Chirica, George Marcus, Patrick Sava, Teodor Ionescu | Concursul National de Informatica "Adolescent Grigore Moisil" 18 | 3/5 |
1983 | Profit | Din Folclor | infoarena 2.0 | N/A |
1984 | Progr | Teodor Plop | ONIS 2014, Runda 2 | N/A |
1985 | Progr2 | Teodor Plop | ONIS 2014, Runda 2 | N/A |
1986 | Progresie | Dragos Oprica | ONIS 2014, Runda 1 | N/A |
1987 | Progresii | Adrian Airinei, Filip Cristian Buruiana | preONI 2008, Runda finala | N/A |
1988 | Progresii 3 | Adrian Budau | Infoarena Cup 2014 | N/A |
1989 | Progresii Colorate | Eugenie Daniel Posdarascu | Algoritmiada 2016 Runda 3 Juniori | N/A |
1990 | Progresii2 | Adrian Budau | Algoritmiada 2014, Runda 3 | N/A |
1991 | Proiectoare | Adrian Budau | ONI 2018, clasa a 10-a, ziua 2 | 2/5 |
1992 | Project management | Csaba Patcas | OJI 2009, clasele 11-12 | N/A |
1993 | Promo | Mugurel Ionut Andreica | Baraj ONI 2007 | N/A |
1994 | Propozitie | Adrian Airinei | Algoritmiada 2009, Runda 1 | N/A |
1995 | Propozitie2 | Stefan Alexandru Filip | Algoritmiada 2009, Runda Finala | N/A |
1996 | Provacanta | Eugenie Daniel Posdarascu | Algoritmiada 2016, Runda Finala, Juniori | N/A |
1997 | Provocare | Andrei Heidelbacher | ONI 2015, Baraj | N/A |
1998 | Ps | Bogdan Ciobanu, Bogdan Iordache | FMI No Stress 9 | N/A |
1999 | PScArb | George Marcus | Concursul National de Informatica "Adolescent Grigore Moisil" 16 | 1/5 |
2000 | Pscfft | Tamio-Vesa Nakajima | ONI 2018, Baraj | N/A |