Pagini: 1 [2]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: ONI 2009  (Citit de 17384 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Aprilie 17, 2009, 14:39:19 »

... nu au mai avut bani de premii ( 1 milon premiul 1 , 50 Ron mentiunea , fata de anu trecut unde s-a luat 25 milioane la 1 si 5 milioane la mentiune ) , si inca un lucru nasol a fost faptul ca nu s-au mai dat medalii ca anu trecut , decat la premiul 1 , 2 , 3 niste amarate de medalii .
Uiţi că anul trecut olimpiada a fost în Ploieşti (care îţi dai seama ce poziţie are faţă de Galaţi, din punct de vedere al puterii economice). Premiile de la Guvern cred că au rămas la fel ca şi anul trecut, diferenţa au făcut-o sponsorii (sau, poate, mai exact, absenţa lor). De asemenea situaţia economică a întregii ţări, chiar a întregii lumi stă altfel faţă de anul trecut. Nu mai fi aşa radical în aprecieri... Wink
 
Ca să răspund şi eu la întrebare, oraşul a fost într-adevăr sub aşteptări, dar problemele au fost foarte tari, şi asta cred că a fost mai important decât restul inadvertenţelor organizatorice...
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Aprilie 17, 2009, 15:05:33 »

Urasc sa o spun dar... v-am zis eu Very Happy.

Totusi pentru jupanu din brasov, eu zic sa nu fii asa radical. Adica cartierul in care ati fost cazati marturisesc ca desi am locuit 17 ani in galati, nu am ajuns sa il cunosc, pentru ca nu m-am aventurat niciodata pe acolo fiind un cartier foarte rau famat. Centrul galatiului nu mi se pare chiar asa urat Confused?. E adevarat ca nu se compara cu brasov, bucuresti sau cluj dar nu e chiar asa groaznic.
Totusi sa nu uitam si ca conditiile de cazare au fost cat de cat ok (am fost si in locuri mai rele), iar mancarea a fost destul de buna, putina, dar buna.

Problemele intr-adevar si mie mi s-au parut marfa.
Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Aprilie 17, 2009, 21:05:32 »

Din punctul de vedere al condiţiilor tehnice, ONI mi s-a părut ireproşabil. În legătura cu premiile, mi se pare un fenomen normal ca în perioada de criză, firmele să reducă din sponsorizări mai înainte de a reduce din personal sau salarii. Nu consider că organizatorii au vreo vină în acest sens. Legat de mâncare, mi s-a părut că se putea mai bine, asta dacă organizatorii nu ţineau să ne prezinte "specificul local" (într-o dimineaţă ni s-a servit doar peşte crud şi salata de icre). Subiectele, în special cele de la baraj au fost tari, au existat răsturnări mari de situaţie în ziua a II-a  Very Happy . Galaţiul mi-a plăcut, eu am făcut o plimbare cu bacul peste Dunăre (1,5 RON / persoană) în general cred că dacă ştiai să te orientezi aveai multe de văzut. Un plus pentru organizatori a fost desemnarea ghizilor care pe noi ne-au ajutat foarte mult.

ONI 2009 în general destul de bun după părerea mea.  Ok
Felicitări premianţilor !
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Aprilie 17, 2009, 22:32:03 »

Orasul n'a fost tare impresionant. E mare, intins, nici prea frumos dar nici urat. Eu eram revoltat ca nu aveau KFC  Very Happy.
Despre concurs pot sa zic ca problemele au fost frumoase (in prima zi de baraj mi s'au parut cam grele); partea tehnica n'a avut nimic grav de reprosat, desi am avut emotii in prima zi de concurs cand a cazut curentul inainte de inceperea probei.
Cazarea : conditii ce se gasesc in majoritatea internatelor din tara, nici prea bune nici prea proaste.
Mancarea : mi'au placut fripturile si pestele... in rest, am sarit peste multe.
Premiile Thumb down : E drept ca nu sunt sponsori, ca e criza, etc. ... dar nici de medalii n'au mai avut bani? sa dea macar la mentiuni, era ceva simbolic. Ma asteptam la o mapa cu un pix in ea cand am ajuns in Galati... n-am primit-o nici pe aia, noroc ca mi'am pus pix de acasa.

Subiectele, în special cele de la baraj au fost tari, au existat răsturnări mari de situaţie în ziua a II-a  Very Happy .
Eu am ajuns in ziua a II-a de pe 81 pe 14 !  Shocked
Memorat
jupanubv92
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Aprilie 18, 2009, 12:55:36 »

Citat
Un plus pentru organizatori a fost desemnarea ghizilor care pe noi ne-au ajutat foarte mult.

Se pare ca tu ai avut noroc . Eu am avut o ghida care a venit ne-a luat de la gara cu un autobuz "de lux" care cand accelera i se deschidea usa si cand punea frana i se inchidea si dupaia ne-a aratat unde ne sunt camerele dupa care n-am mai stiut nimic de ea . Si mi sa parut frustrant sa nu primesti o mapa cu harta orasului  ......
« Ultima modificare: Aprilie 20, 2009, 17:08:53 de către Popescu Marius » Memorat
Stigma
Client obisnuit
**

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 78



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Aprilie 22, 2009, 19:17:48 »

Pai nu ai pierdut mai nimic , organizarea a fost penibila , orasul Galati m-a dezamagit ( cel mai urat oras in care am fost ) si sincer cand am intrat in Brasov am zis ca sunt in alta lume .

Parerea mea este ca s-au cumparat multe calculatoare si nu au mai avut bani de premii ( 1 milon premiul 1 , 50 Ron mentiunea , fata de anu trecut unde s-a luat 25 milioane la 1 si 5 milioane la mentiune ) , si inca un lucru nasol a fost faptul ca nu s-au mai dat medalii ca anu trecut , decat la premiul 1 , 2 , 3 niste amarate de medalii .

PS: Singurul lucru pe care l-ai pierdut au fost problemele care au fost acceptabile si unele chiar fainute.

Inca un lucru bun: tenis de masa la discretie  Very Happy
Memorat
jupanubv92
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Aprilie 22, 2009, 21:01:46 »

Inca un lucru bun: tenis de masa la discretie  Very Happy

  Aici ai dreptate am avut ocazia sa imi amintesc cum se joaca tenisu de masa si dupa lungi pregatiri in cantina la sfarsit am ajuns sa il inving pe wef si astronomy  la un meci la dublu cu colegu meu Robert Yahoo!
  Asta chiar mi-a placut ca ne-au bagat masa de ping-pong ca sa nu ne plictisim si a fost chiar fain.
« Ultima modificare: Aprilie 23, 2009, 05:55:50 de către Popescu Marius » Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Aprilie 22, 2009, 21:19:47 »

Cred ca te referi la Paul Tongue.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Aprilie 22, 2009, 22:25:27 »

Din cate am vazut, problemele au fost facute de majoritatea colaboratoriilor Infoarena. Intrebarea mea ii daca se vor adauga cat de curand in arhiva. Merci Ok
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Aprilie 22, 2009, 22:26:31 »

Da, din cate am vazut deja se lucreaza la ele.
Memorat
eleni
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Aprilie 24, 2009, 10:58:25 »

La ONI a fost... ca la ONI  Smile, emotii multe, distractie, excursii.
Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Aprilie 25, 2009, 13:47:18 »

Se vor pune testele de la baraje pe site ? Sau daca le are cineva si poate sa mi le trimita sa imi dea un mesaj privat !

Multumesc !  Smile
Memorat
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Aprilie 29, 2009, 11:46:03 »

Nu stiti daca s-a intocmit clasamentul pe judete si tabelul cu repartizarea locurilor pentru anul viitor?
Memorat
Addy.
Strain
*

Karma: -4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Aprilie 29, 2009, 15:48:10 »

Da, din cate am vazut deja se lucreaza la ele.
se mai aude ceva?
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Aprilie 29, 2009, 19:18:39 »

Da, din cate am vazut deja se lucreaza la ele.
se mai aude ceva?
Se lucreaza Smile
Memorat
Pagini: 1 [2]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines