Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Programarea in C# - FMI Bucuresti  (Citit de 10320 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Slevy
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« : Iulie 05, 2015, 13:31:01 »

Salut ! Mă interesează programarea în C# și voiam să știu dacă FMI București, licență info, are vreo tangență cu limbajul acesta și dacă cunoașteți facultăți la care se studiază. Mersi mult Smile
Memorat
Owlree
Strain
*

Karma: 16
Deconectat Deconectat

Mesaje: 27



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 07, 2015, 18:28:01 »

Un mic sfat de pe front, nu îți alege facultatea după ce limbaj se studiază mai mult sau mai puțin.

Un alt sfat ar fi să nu pui deloc atâta accent pe un limbaj de programare încât să alegi prea multe în funcție de asta. Poate doar un job, deși e de discutat și cazul ăsta.

O să vrei să înveți mult mai multe limbaje, nu doar C#. Ca și programator vei fi pus în situații în care ți se va da o problemă, un proiect, o idee, etc, iar alegerea limbajului va trebui să o faci tu. În cazul în care, din anumite motive, vrei totuși să fii foarte bun în C#, poți realiza asta doar singur și din experiență, facultatea nu îți va oferi prea multe oricum, oricare ar fi ea.

Poți lua chiar acum o carte, un curs pe internet, sau mai bine, o idee de un proiect destul de mic la care să lucrezi în C#. Spor!
Memorat
IancuVlad
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 07, 2017, 15:06:37 »

de acord cu Owlree.
BTW uite niste resurse care m-au ajutat pe mine sa invat tot ce stiu pana acum in limbajul C#:
"Curs de C#" de la L&S InfoMat
si "C# 6.0 and The .NET 4.6 Framework" de Andrew Troelsen & Phillip Japikse de la Apress. Vezi ca a doua e in engleza si are 1600 de pagini, asa ca mult spor si rabdare. Si daca vrei sa o iei CHIAR de la incepatori poti sa citesti primele 3 volume "limbajul C# pentru incepatori" de la editura albastra.
dar e in regula si sa incepi cu cartea de la L&S, eu am citit-o si pe a treia dar nu e neaparat. Sper ca te-am ajutat
 succes
Memorat
CostanMiriam
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 21, 2017, 00:30:43 »

In general e mai bine sa inveti un limbaj in timpul liber sau in cadrul unui internship. Scopul facultatii e sa puna baze mai abstracte.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines